• حضرت علی (ع): چنان با مردم مصاحبت داشته باش كه خود دوست دارى به همان گونه با تو مصاحبت كنند.
jQuery Carousel

آمار بازدید کنندگان


  • امـروز 1080 نفر
  • دیروز 1147 نفر
  • افراد آنلاین 25 نفر
  • بازدید کل 1576981 نفر

لینکستانجزئیات خبر


🛑تشریح شرایط مسابقات آزاد قهرمانی نونهالان کشوری

تاریخ خبر: 1401/02/16

🛑تشریح شرایط مسابقات آزاد قهرمانی نونهالان کشوری

مسئول کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو اعلام کرد ورزشکاران در رده سنی نونهالان باید بر اساس جدول BMI در اوزان مشخص شرکت کنند.
علی اشرف قنبری، مسئول کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو، درباره دسته بندی وزن و قد نونهالان برای حضور در مسابقات بیان کرد: مسابقات در همه رده های سنی قرار است با قوانین جدید برگزار شوند اما در این قوانین در بخش نونهالان با یک تغییر اساسی مواجه شده است. به تازگی ملاک قد و وزن ورزشکار در این رده سنی مورد بررسی قرار می گیرد. 

او ادامه داد: علاوه بر تناسب قد و وزن ورزشکار؛ به تازگی اوزان نیز تغییر یافته اند و وزن 42- کیلوگرم به وزن 45- کیلوگرم تغییر یافته است. اوزان بانوان از 43- شروع می شود درحالیکه قبلا کمتر بود. در بخش نونهالان پیشتر اوزان مثبت دیده می شد اما حالا تمامی اوزان مثبت حذف شده اند.

قنبری در پایان گفت: اوزان باید با قد ورزشکار همخوانی داشته باشد و مبارز با هر قد و قامتی نمی تواند به روی شیاپ چانگ برود.  به عنوان مثال فردی که در وزن 45- کیلوگرم حضور دارد باید حتما بیش از 144 و کمتر از 148 سانتی متر قد و قامت داشته باشد و این تناسب به هیچ عنوان در قوانین جدید نباید دستخوش تغییر شود

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به هیات تکواندو استان خوزستان می باشد