• حضرت علی (ع): چنان با مردم مصاحبت داشته باش كه خود دوست دارى به همان گونه با تو مصاحبت كنند.
jQuery Carousel

آمار بازدید کنندگان


  • امـروز 329 نفر
  • دیروز 830 نفر
  • افراد آنلاین 28 نفر
  • بازدید کل 1312658 نفر

لینکستانجزئیات خبر


"ماشین مبارزه شکست ناپذیر"؛عنوان سایت فدراسیون جهانی تکواندو

تاریخ خبر: 1395/08/29

"ماشین مبارزه شکست ناپذیر"؛عنوان سایت فدراسیون جهانی تکواندو براي مبینانژاد
 

شناسه خبر: 18238   شنبه 29 آبان 1395 - 12:56

 

سایت فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی ازعملکرد مبینا نژاد، نماینده گیلانی وزن 42- کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، از او به عنوان « ماشین مبارزه شکست ناپذیر» تکواندوی جهان نام برده است.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ سایت فدراسیون جهانی تکواندو در گزارشی با عنوان" ستاره های فردا" در خصوص مبارزات تماشایی و بی نظیر مبینا نژاد نوجوان شایسته کشورمان نوشت: کسی هنوز نمی داند این یک رکورد است یا نه ولی همه درباره عملکرد باورنکردنی مبینا نژاد کته سری در روز اول مسابقات قهرمانی جهان در برنابی کانادا صحبت می کنند. این ورزشکار موفق شد از حریفان خود ۷۳ امتیاز بگیرد بدون اینکه حتی ۱ امتیاز واگذار کند.
مسئولین فدراسیون جهانی میگویند احتمالا این ورزشکار ۱۵ ساله گیلانی نخستین ورزشکاری است که این رکورد را به نام خود ثبت کرده است.

در ادامه فدراسیون جهانی در توصیف "مبینا نژاد" می گوید: مبینا یک ماشین مبارزه شکست ناپذیر با جثه ای کوچک است. او باور دارد موفقیت در تکواندو به فکر و تکنیک بستگی دارد نه به قد. تکواندو را از ۴ سالگی شروع کرده و پس از کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی نونهالان جهان و قهرمانی آسیای نونهالان موفق به کسب مدال طلای نوجوانان جهان شده است.

تخصص او در ضربه دولیو است و به راحتی با هر دو پایش کارمی کند و برای دفاع از کف استفاده می کند. مبینا درباره سیستم دفاعیش توضیح بیشتری نمی دهد و می گوید این یک راز است. وی بر این باور است که وجود ضربات کف پا موجب شده اکثر تکواندوکاران از تکنیک های زیبا استفاده نکنند.


 


سرمربی تیم، فاطمه صفرپور دلیل موفق مبینا را هوش سرشار، چابکی، انعطاف پذیری و حملات انفجاری او دانسته و دلیل دیگرموفقیت مبینا را تصویرسازی مبارزاتش قبل از ورود به زمین می داند.
صفر پورمعتقد است این دختر نوجوان توانسته تعادل خوبی بین درس و ورزش برقرار کند و بعد از اتمام اردو با مطالعه فشرده و معلم خصوصی درس های عقب افتاده اش را جبران می کند.

سایت فدراسیون جهانی در ادامه می نویسد: مبینا تکواندو را به عنوان رشته مورد علاقه خود انتخاب کرده و با توجه به حمایت خانواده اش می خواهد همچنان با این رشته افتخار آفرینی کند.مبینا، از مربی گیلانی اش ندا رستاد هم تشکر کرد و در ادامه گفت: کیمیا علیزاده الگوی ورزشی من است. کیمیا به دختران ایرانی انگیزه داد و ثابت کرد که با تلاش زیاد میتوان به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرد.

"ماشین مبارزه شکست ناپذیر" در مورد آینده می گوید: رویای ورزشی من شرکت در المپیک ۲۰۲۰ است. خوشحالم که به عنوان یک دختر مسلمان ایرانی به این موفقیت دست یافته و تاریخ ساز شدم و به همه نشان دادم حجاب محدودیتی برای دختران ایجاد نمی کند.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به هیات تکواندو استان خوزستان می باشد